PL EN IT FR
Gminna tradycja Święta Trzech Króli

Wspólne kolędowanie z libiąskim chórem Canticum Canticorum przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Zakładu Górniczego „Janina”, żywa szopka, świąteczny poczęstunek i pokaz ogni sztucznych czekał na uczestników tradycyjnego gminnego spotkania opłatkowego, które co roku odbywa się z okazji święta Trzech Króli w Kościele pw. św. Barbary w Libiążu.

Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać koncertu Sacrum Profanum  w wykonaniu chóru i orkiestry, które łączy osoba dyrygenta Piotra Ciuły. Tradycyjne złoto, kadzidło i mirrę złożyli u żłóbka Trzej Królowie, w postacie których wcielili się maksistranci. W kościele dzielono się chlebem składając sobie najlepsze życzenia. Te mieszkańcom gminy Libiąż złożyli również Burmistrz Libiąża Jacek Latko, Poseł na Sejm RP Tadeusz Arkit i Radna Sejmiku Małopolskiego Maria Siuda.

 

Na placu przy kościele w kaplicy Św. Barbary umiejscowiono bożonarodzeniową szopkę, której dodatkową atrakcją był żywy inwentarz w postaci kucyka, krowy, kóz, barana, królików i kur. Można było również posilić się tradycyjnymi potrawami takimi jak groch z kapustą, barszcz, ryba i ciasto. Symbolikę światła, nieodzownie związaną ze świętem Trzech Króli podsumował efektowny pokaz ogni sztucznych. Gminne spotkanie opłatkowe zorganizowało Libiąskie Centrum Kultury i Parafia pw. Św. Barbary w Libiążu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
© 2008-2019 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.