PL EN IT FR
Znają receptę na udane małżeństwo - jubileusze libiąskich par
Na ślubnym kobiercu ślubowali miłość, wierność i uczciwość małżeńską. W tym postanowieniu wytrwali wspólnie 50, 60, a nawet 65 lat! Ich imponujące rocznice pożycia małżeńskiego przypadły w 2014 roku. Tradycyjnie Libiąskie Centrum Kultury i Urząd Stanu Cywilnego w Libiążu przygotowały dla nich okolicznościową uroczystość, która odbyła się 27 stycznia br.
- W tych dziwnych czasach jesteście najlepszym przykładem miłości i wytrwałości -   komplementował jubilatów Burmistrz Libiąża Jacek Latko. Wspólnie z Przewodniczącą Rady Miejskiej Bogumiłą Latko i Posłem na Sejm RP Tadeuszem Arkitem wręczyli małżeństwom odznaczenia Prezydenta RP oraz kwiaty i upominki od libiąskiego samorządu. Prezentem były też występy artystyczne zespołów śpiewaczych „Wrzos” i „Zorza” z Żarek. 
 
Pięćdziesiątą rocznicę ślubu, zwaną inaczej złotymi godami, świętowało 31 par. Wśród nich byli Państwo Anna i Kazimierz Pikuła. W ich przypadku sprawdziło się powiedzenie „za mundurem panny sznurem”.
- Poznaliśmy się w lecie na festynie organizowanym na stadionie w Libiążu. Odbywałem wtedy obowiązkową służbę wojskową  w Chełmku. To dla mojej żony zostałem w Libiążu na stałe – opowiada Pan Kazimierz.
- Wszystko potoczyło się bardzo szybko. 28 września Kazimierz wyszedł z wojska, a już 1 grudnia stanęliśmy przed ołtarzem. Miałam wtedy 18 lat – dodaje Pani Anna. 
 
Państwo Pikułowie szczęśliwie jako receptę na udane małżeństwo podają przede wszystkim wyrozumiałość, tolerancję i wzajemne ustępstwa. Owocem ich miłości są syn  i córka, a także wnuki. 
 
 
Jubileuszowe Pary Małżeńskie:
Złote Gody (50 lat małżeństwa):
Janina i Robert Bębenkowie, Helena i Edward Białkowie, Krystyna i Józef Cyziowie, Krystyna i Fryderyk Dęboszowie, Stanisława i Bronisław Doległowie, Zofia i Władysław Drabcowie, Józefa i Bronisław Drzymałowie, Antonina i Jan Glistakowie, Elżbieta i Jan Gutowie, Wiesława i Franciszek Horawowie, Maria i Jan Jagodowie, Zofia i Piotr Jochemczakowie, Stefania i Kazimierz Kobyłczykowie, Czesława i Józef Lichotowie, Irena  i Kazimierz Łysakowie, Stanisława i Maksymilian Majkowie, Helena i Władysław Obrzutowie, Anna i Kazimierz Pikułowie, Barbara i Stanisław Piotrowscy, Marianna   i Zygmunt Piotrowscy, Halina i Antoni Plutowie, Zofia i Stefan Skowronkowie, Janina  i Władysław Skrzypaszkowie, Mieczysława i Stanisław Stopińscy, Krystyna i Czesław Szkółkowie, Augustyna i Jan Szumniakowie, Bronisława i Stanisław Szyjkowie, Maria  i Antoni Ślęczkowscy, Władysława i Mieczysław Zamarlikowie, Krystyna i Józef Ziajkowie,  Józefa i Jerzy Zielińscy. 
 
Diamentowe Gody (60 lat małżeństwa): 
Gertruda i Józef Balisiowie, Stanisława i Czesław Baranowie, Józefa i Władysław Blatoniowie, Kazimiera i Stanisław Chmielowie, Henryka i Czesław Lisowscy, Krystyna  i Stefan Waligórowie. 
 
Żelazne Gody (65 lat małżeństwa): 
Stanisława i Jan Lelitowie.
 

 

 

 

 

 

   
© 2008-2019 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.