PL EN IT FR
Libiąż zamyka ósmą edycję Forów Subregionalnych

14 lutego br. miasto Libiąż gościło przedstawicieli subregionu Małopolski Zachodniej, którzy wspólnie debatowali podczas kolejnej edycji Forów Subregionalnych.

Konferencja subregionalna to gremium o charakterze inicjującym w zakresie debaty na temat polityki rozwoju subregionu. Stanowi płaszczyznę konsultacji w zakresie spraw związanych z rozwojem danego subregionu, w szczególności w pracach nad przygotowaniem oraz realizacją Subregionalnego Programu Rozwoju do roku 2020.

 

Na sali konferencyjnej w Libiąskim Centrum Kultury w gronie burmistrzów i starostów z lokalnych samorządów rozmawiano o projektach medycznych dla Małopolski Zachodniej. Spotkaniu przewodniczyli marszałek Jacek Krupa i Grzegorz Lipiec z Zarządu Województwa Małopolskiego.

 

Rozmawiano także o kolejnych konkursach na dofinansowanie w poszczególnych subregionach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 (RPO WM), które zostaną ogłoszone już w najbliższym czasie. 

 

W Małopolsce funkcjonuje 5 Forów Subregionalnych – ciał opiniotwórczych i doradczych dla Zarządu Województwa Małopolskiego. W skład forów wchodzą m.in. reprezentanci samorządów powiatowych i gminnych, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji gospodarczych, społecznych czy jednostek naukowych.

 

 

 

 

 

 

 

zdjęcia: UMWM 

   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.