PL EN IT FR
Uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć
W niedzielę, 19 lutego 2017 roku o godz. 15:00 w Parafii św. Barbary w Libiążu odbędą się uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć, zamordowanej w Boliwii wolontariuszki z Libiąża.
Helena Kmieć była wolontariuszką w ochronce dla dzieci prowadzonej w Cochabambie w Boliwii przez Wolontariat Misyjny Salvator. Do tego kraju przyleciała na początku 2017 roku i miała w nim odbyć półroczny wolontariat.
 
24 stycznia, podczas napadu na ochronkę, gdzie przebywały dwie polskie wolontariuszki, doszło do tragedii. Podczas zdarzenia napastnik ugodził nożem libiążankę. Pomimo prób ratowania jej życia, zmarła.
 
Helena Kmieć działała w organizacjach kościelnych w Libiążu oraz duszpasterstwie akademickim, była koordynatorką Światowych Dniach Młodzieży w Parafii św. Barbary w Libiążu.
 
Była uczennicą Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu. Na ostatnie dwa lata liceum zdobyła stypendium do prestiżowej Leweston School w Sherborne w Wielkiej Brytanii, gdzie zdała maturę. Jej bliscy i znajomi wspominają ją jako niezwykłą osobę, energiczną, pełną ciepła i bez reszty poświęcającej się działalności społecznej.

Uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć odbędą się w niedzielę, 19 lutego 2017 roku o godz. 15:00 w Parafii św. Barbary w Libiążu. 
 
W sobotę, 18 lutego 2017 roku w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Trzebini o godz. 19.30 odbędzie się msza święta i czuwanie modlitewne przy trumnie z ciałem śp. Heleny. Modlitwa zakończy się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.
 
 
   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.