PL EN IT FR
Uczniowie SP 3 z wizytą w Urzędzie Miejskim

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Libiążu w dniach 27 lutego i 1 marca 2017 roku spotkali się z Burmistrzem Libiąża, Panem Jackiem Latko w Urzędzie Miejskim na nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez szkołę projektu edukacyjnego „Libiąż – Moja Mała Ojczyzna”.

Celem projektu prowadzonego przez SP 3 w Libiążu jest między innymi podtrzymywanie wśród uczniów poczucia tożsamości i identyfikacji z miejscem zamieszkania, a także rozwijanie patriotyzmu lokalnego.
 
Uczniowie spotkali się z Burmistrzem Libiąża, by poznać zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego. Dowiedzieli się oni między innymi w jaki sposób wybierany jest przez społeczeństwo gospodarz gminy i radni poszczególnych szczebli samorządu. Burmistrz przedstawił także uczniom wizje dalszego rozwoju Gminy Libiąż oraz zaprezentował plany inwestycji jakie mają zostać przeprowadzone w niedługim czasie. Słuchacze chętnie zadawali też własne pytania związane z codzienną pracą Burmistrza oraz funkcjonowaniem gminy i magistratu.
 
Spotkanie pozwoliło na kształtowanie wśród uczniów postawy motywującej do uczestnictwa w życiu społecznym oraz rozbudzenie w nich zainteresowania sprawami społeczności lokalnej i samorządu terytorialnego.  Każdy otrzymał też gadżety promocyjne Gminy Libiąż.
 
 
Burmistrz  Libiąża, Pan Jacek Latko przywitał uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 przed Urzędem Miejskim w Libiążu.
 
 
Uczniowie przekazali Burmistrzowi okolicznościową pamiątkę z ich wizyty w magistracie.
 
 

Dzieci były żywo zainteresowane poruszanymi tematami związanymi z codziennym funkcjonowaniem naszej gminy.
 
 
Pamiątkowe zdjęcie z wizyty uczniów w gabinecie Burmistrza Libiąża.
 
 
 
   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.