PL EN IT FR
Podsumowanie projektu „Zaciekawieni 2016/17”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Libiążu, 17 maja br. odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji projektu „Zaciekawieni”. Był on kontynuacją pomysłu realizowanego w poprzednim roku w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

W projekcie wzięła udział młodzież gimnazjalna gminy Libiąż z Gimnazjum nr 1 w Libiążu, Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu i Zespołu Szkół w Żarkach.
 
13 uczestników projektu zebranych w 5 grupach opracowywało tematy dotyczące osób i miejsc związanych z historią gminy Libiąż, w szczególności: ks. kanonika Franciszka Flasińskiego, historii Stanisławy i Edwarda Buczkowskich pt. „Połączyła ich wojna”, Parku Młodości, Gimnazjum nr 1 w Libiążu i Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu.
 
Młodzież zbierała informacje z dostępnych źródeł: książek, czasopism, stron internetowych. Korzystała również z fotografii i dokumentów dawnych, a także samodzielnie wykonywała zdjęcia obiektów i przeprowadzała wywiady.   Efekty swojej pracy zebrała w postaci wystawy i prezentacji multimedialnej, które można było zobaczyć podczas spotkania podsumowującego w bibliotece. Młodzież zaprezentuje je również indywidualnie w szkołach. Poszczególne prace historyczne wykonane przez Zaciekawionych zostaną zamieszczone na stronie internetowej biblioteki: www.mbp.libiaz.pl.
 
Spotkanie podsumowujące projekt uświetnił występ muzyczny uczestników pierwszej i drugiej edycji „Zaciekawionych”.
 
 
Przedstawienie jednego z tematów związanych z historią Libiąża opracowanego na tegoroczną edycję projektu "Zaciekawieni"
 
 
Występ wokalny uczestniczki projektu
 
 
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników projektu "Zaciekawieni"
 
 

 

   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.