PL EN IT FR
Relacja z Dni Libiąża 2017

W dniach 17-18 czerwca odbyły się tegoroczne Dni Libiąża. W dwudniowej imprezie wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców gminy Libiąż oraz przybyłych gości.

Podzielone na dwa dni święto miasta zgromadziło osoby, które w tym czasie liczyć mogły na sporą dawkę dobrej muzyki, sportowe emocje, poznanie twórczości dzieci i młodzieży oraz na liczne atrakcje towarzyszące wydarzeniu.

 

W sobotę wspólne świętowanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia. Wszystko za sprawą I Memoriału Bokserskiego im. Ryszarda Jarnota. Zmagania zgromadziły wielu miłośników boksu, który wraca do Libiąża po latach nieobecności. W przerwach między poszczególnymi pojedynkami zaprezentowano także pokazy sztuk walki Grupy Capoeira Brasil z Oświęcimia oraz Karate Kyokushin Sekcja Libiąż. W godzinach popołudniowych na Placu Słonecznym odbył się swoisty muzyczny maraton z finałowym koncertem gwiazdy sobotnich obchodów Dni Libiąża – zespołu Bayer Full.
 
W niedzielę rozegrano turniej piłki nożnej „Mundial KIDS”. Od godziny 15 natomiast trwał Festiwal Twórczości Dziecięcej, w czasie którego na scenie m.in. w układach tanecznych, pokazach wokalnych czy też skeczach kabaretowych zaprezentowali się młodzi i niezwykle uzdolnieni mieszkańcy naszej gminy. Po festiwalu na scenie pojawili się muzycy z zespołów Red Gun i Lumines. Finałem tegorocznych Dni Libiąża był koncert znanego z takich utworów jak: „Tak blisko”, „Za mały świat” czy też „Nie mam nic” wokalisty Rafała Brzozowskiego. Muzyk zaprezentował na scenie swoje największe przeboje. 
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom oraz przybyłym gościom za wspólne spędzenie czasu podczas tegorocznego święta miasta. Kolejne Dni Libiąża już za rok.
 
 
Otwarcie I Memoriału Bokserskiego im. Ryszarda Jarnota
 
 
Uczestnicy Memoriału na pamiątkowym zdjęciu
 
 
Publiczność oczekująca na występ zespołu Bayer Full
 
 
Gwiazda sobotniej części Dni Libiąża - zespół Bayer Full
 
 
Uczestnicy Mundial KIDS
 
 
Występ taneczny podczas Festiwalu Twórczości Dziecięcej
 
 
Podczas Festiwalu nie zabrakło też supermenek
 
 
Burmistrz Libiąża, Jacek Latko przywitał publiczność i zachęcił do wspólnej zabawy podczas Dni Libiąża
 
 
Gwiazda niedzielnego programu Dni Libiąża - Rafał Brzozowski
 
 
Wokalista Rafał Brzozowski
 
 
 
   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.