PL EN IT FR
MBP w Libiążu realizuje projekt „Zaprogramuj się na czytanie - Ver 2.0”

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu znajduje się na liście 50 bibliotek w Polsce zakwalifikowanych do projektu "Zaprogramuj się na czytanie - Ver 2.0" realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej " Meritum" dofinansowanego ze środków MKiDN.


8 września odbędą się warsztaty podczas których dzieci i młodzież będą pracować m.in. nad tekstem wybranym ze zbioru "Bajki robotów" Stanisława Lema, będą konstruować scenografię, pracować z robotami, kręcić kamerą. Program ma zachęcić dzieci i młodzież do czytania szczególnie tych nie czytających w ogóle. W ramach zadania przeprowadzone zostaną warsztaty dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach wiekowych, promujących twórczość S. Lema z użyciem robotów Lego Minidstorms EV3, nie zabraknie też pracy z tekstem, kamer i komputerów. Uczestnicy będą też czytać, dyskutować, tworzyć scenografię, nagrywać programować.


Program realizowany jest przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „ Meritum” w ramach zadania Publicznego zleconego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ” Promocja czytelnictwa”.
 

   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.