PL EN IT FR
Mieszkańcy Libiąża podzieli się sercem!

W minioną sobotę (9 grudnia 2017r.) z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbyła się akcja dobroczynna  "Podziel się sercem" pod patronatem Rady Miejskiej w Libiążu. Mieszkańcy przekazali w sumie 428 kg darów.

Zbiórkę żywności przeprowadzono w supermarketach "Stokrotka" i "Netto" w Libiążu.

 
Organizatorami akcji byli: Zespół Charytatywny przy Parafii Św. Barbary w Libiążu, Ośrodek Pomocy Społecznej, Świetlica Środowiskowa, Klub Wolontariusza, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”, Ochotnicza Straż Pożarna Moczydło oraz Libiąskie Centrum Kultury. W zbiórce żywności uczestniczyli także radni Rady Miejskiej w Libiążu.
 
W akcji "Podziel się sercem", kolejny już raz, chętnie uczestniczyła młodzież z Klubu Wolontariusza przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Libiążu, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Libiążu, Szkoły Podstawowej Nr 4   z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu i I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. Młodzież rozdawała ulotki informujące klientów o zbiórce oraz pakowała zebrane produkty. Łącznie w zbiórce wzięło udział 49 wolontariuszy.
 
Zebrane produkty zostały przewiezione przez Ochotniczą Straż Pożarną Moczydło do Zespołu Charytatywnego przy parafii Św. Barbary w Libiążu, gdzie zostaną rozdysponowane wśród rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu Gminy Libiąż.
 
Akcja dobroczynna pod nazwą „Podziel się sercem” na rzecz osób potrzebujących z terenu Gminy Libiąż jest organizowana od 2008 r. przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Z zebranych darów co roku korzysta ok. 50 rodzin.
 
Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania!
 
 
 
 
 
 
 
 
   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.