PL EN IT FR
"Tydzień integracji" w SP4

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Libiążu była organizatorem akcji „Tydzień integracji”, którego mottem przewodnim było hasło „Integracja zaczyna się w sercu”.

W ciągu całej akcji dzieci ubierały się według określonego koloru: na zielono, niebiesko, żółto oraz czerwono. Każda klasa przygotowała kartki z życzeniami dla wybranych osób z portalu „Marzycielska poczta” oraz napisała list do danej osoby. Uczniowie z poszczególnych klas wykonali również plakat, w którym zawarta była myśl przewodnia akcji. Jeden dzień przeznaczono na czytanie i analizę różnych bajek terapeutycznych. Na podstawie ich treści przygotowywano dialogi, dramy, aby w sposób empatyczny zrozumieć zachowanie i postępowanie  bohaterów danego opowiadania. Wiele przyjemności dostarczył ostatni dzień, podsumowujący integracyjną imprezę. Były piosenki o przyjaźni, żarty sytuacyjne, tańce oraz przedstawienie przygotowane przez starszych uczniów, w treści motywujące do dostrzegania potrzeb innych osób.

 

Akcję przygotowały klasy 3a z p. Grażyną Matejasik i p. Mariolą Paliwoda-Bolek, 3c z p. Agatą Wojtaś oraz 7c z p. Jolanta Przetak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.