PL EN IT FR
Złoto w Ju-Jitsu dla zawodniczki z Libiąża

Wiktoria Szyjka zawodniczka Polskiej Federacji Ju-Jitsu i Kobudo, która na co dzień trenuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gromcu wystartowała w pierwszym turnieju Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu edycji roku 2018. Jej występ został okraszony zdobyciem dwóch złotych medali.

W zawodach rozgrywanych 7 stycznia w Katowicach, udział wzięło ponad 200 zawodników z kilkunastu klubów z całego kraju. Podopieczna trenera Stefana Andrzeja Badeńskiego startowała w kategorii wiekowej junior młodszy U15, wywalczyła dwa złote medale w konkurencji fighting oraz newaza, tym samym Wiktoria zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Kadry Narodowej U15 w swojej kategorii wagowej, a to przybliża jej start 
w tegorocznym Pucharze Europy Ju-Jitsu w Holandii.
 
Wiktoria wystartowała również w wyższej kategorii wiekowej junior U18, w której uplasowała się na trzecim miejscu przegrywając jedynie z zawodniczkami kadry narodowej. Start w wyższej kategorii wiekowej był możliwością sprawdzenia umiejętności i kolejnym etapem szkolenia przed następnymi zawodami. Trener Stefan Andrzej Badeński ocenia start jako bardzo udany, co dobrze rokuje przed zbliżającym się Pucharem Europy. 
 
Wszystkich zainteresowanych szkoleniem z zakresu walki sportowej Ju-Jitsu oraz samoobrony zapraszamy na treningi w Szkole Podstawowej nr 3 w Libiążu oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gromcu.
 
 
  Wiktoria Szyjka ze swoim trenerem Stefanem Andrzejem Badeńskim
 
 
 
 
   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.