PL EN IT FR
I rocznica śmierci Śp. Heleny Kmieć

24 stycznia mija pierwsza rocznica zamordowania podczas misji w Boliwii libiąskiej wolontariuszki Heleny Kmieć – Honorowej Obywatelki Libiąża.

Helena Kmieć była wolontariuszką w ochronce dla dzieci prowadzonej w Cochabambie w Boliwii przez Wolontariat Misyjny Salvator. Do tego kraju przyleciała na początku 2017 roku i miała w nim odbyć półroczny wolontariat.
 
24 stycznia, podczas napadu na ochronkę, gdzie przebywały dwie polskie wolontariuszki, doszło do tragedii. Podczas zdarzenia napastnik ugodził nożem libiążankę. Pomimo prób ratowania jej życia, zmarła.
 
Helena Kmieć działała w organizacjach kościelnych w Libiążu oraz duszpasterstwie akademickim, była koordynatorką Światowych Dniach Młodzieży w Parafii św. Barbary  w Libiążu. Była uczennicą Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców  w Libiążu. Na ostatnie dwa lata liceum zdobyła stypendium do prestiżowej Leweston School w Sherborne w Wielkiej Brytanii, gdzie zdała maturę. Jej bliscy i znajomi wspominają ją jako niezwykłą osobę, energiczną, pełną ciepła i bez reszty poświęcającej się działalności społecznej.
 
18 sierpnia 2017 roku Rada Miejska w Libiążu jednogłośnie podjęła decyzje  o pośmiertnym nadaniu Helenie Kmieć tytułu Honorowego Obywatela Miasta. Imieniem Heleny Kmieć nazwano także jedną z ulic mieszczących się w Libiążu.
 
   
© 2008-2019 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.