PL EN IT FR
Odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Heleny Kmieć

We wtorek (6 lutego 2018 roku) w Szkole Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci Heleny Kmieć -  Honorowej Obywatelki Gminy Libiąż. 

Uroczystość poprzedziła msza święta sprawowana przez Metropolitę Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Po niej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego  w Libiążu odbył się też okolicznościowy koncert poezji śpiewanej.
 
Dalsze uroczystości odbyły się w budynku Szkoły Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu, gdzie nastąpiło poświęcenie tablicy. Aktu odsłonięcia tablicy dokonali rodzice Śp. Heleny Kmieć.

Helena Agnieszka Kmieć (ur. 9 lutego 1991 w Krakowie, zm. 24 na 25 stycznia 2017  w Cochabamba). Absolwentka liceum ogólnokształcącego KSW w Libiążu. Była stypendystką Leweston School w Sherborne w Wielkiej Brytanii. Ukończyła Politechnikę Śląską. Od 2012 należała do Wolontariatu Misyjnego "Salvator" w Trzebini. 8 stycznia 2017 wyjechała jako wolontariuszka misyjna do Boliwii, gdzie zginęła.
 
 
 
Moment odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci Heleny Kmieć
   
© 2008-2019 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.