PL EN IT FR
4,5 miliona na inwestycje z zakresu kultury fizycznej, rekreacji i wypoczynku!

Po przyjęciu przez Radę Miejską zaprezentowanego przez Burmistrza Libiąża projektu budżetu na rok 2018, przedstawiamy Państwu najważniejsze planowane tegoroczne inwestycje w rozbiciu na poszczególne dziedziny. Zaczynamy od zadań z zakresu kultury fizycznej, rekreacji i wypoczynku.

Przewidywana kwota wydatków na zadania inwestycyjne z zakresu kultury fizycznej, rekreacji i wypoczynku wydatków opiewa na 4 510 000 zł! 
 
Do najważniejszych zadań zaliczamy: rozpoczęcie budowy krytej pływalni na os. Flagówka, zagospodarowanie przestrzeni publicznej w rejonie ul. Broniewskiego w Gromcu na cele społeczne – stworzenie miejsca spotkań i integracji mieszkańców, zagospodarowanie terenu przy ul. Ks. Jana Mroza w Żarkach, gruntowne przebudowy kilku placu zabaw i stref wypoczynku, powstanie strefy rekreacyjnej przy ul. Dąbrowskiego w Libiążu oraz kontynuację kompleksowej modernizacji MORS przy ul. Piłsudskiego w Libiążu na cele wypoczynku rodzinnego. 
 
Szczegóły poszczególnych inwestycji prezentujemy poniżej.

• Budowa krytej pływalni na os. Flagówka w Libiążu (kwota: 2 000 000 zł).
To inwestycja, o którą od lat postulowali mieszkańcy naszej gminy. Obiekt pływalni zlokalizowany będzie przy Alei Jana Pawła II. Teren przeznaczony pod budowę krytego basenu to powierzchnia ok. 0,5 h.
 
- Libiąż będzie miał nowoczesny kryty basen. W tym roku wykonamy pierwszy etap robót budowlanych. To olbrzymi krok w kierunku realizacji marzeń wielu mieszkańców Gminy Libiąż – skomentował Burmistrz Libiąża, Jacek Latko.
 
 
Wizualizacja krytej pływalni, która powstanie na osiedlu Flagówka w Libiążu
 
 
• Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w rejonie ul. Broniewskiego w Gromcu na cele społeczne – stworzenie miejsca spotkań i integracji mieszkańców (kwota: 600 000 zł).
Mieszkańcy Gromca wzbogacą się za kilka miesięcy o miejsce, gdzie będą w sposób niezwykle atrakcyjny spędzać wolny czas. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w rejonie ul. Broniewskiego w Gromcu zakłada wykonanie instalacji oświetlenia sceny, wiat biesiadnych, wiaty grillowej oraz urządzenie najbliższego otocznia.
 
To pozwoli by takie wydarzenia jak festyny, dożynki czy inne imprezy miały odpowiednią oprawę i warunki ich przeprowadzenia. 
 
Przykład zagospodarowania przestrzeni publicznej na cele społeczne – stworzenie miejsca spotkań i integracji mieszkańców
 
 
• Budowa strefy rekreacyjnej przy ul. Dąbrowskiego w Libiążu (kwota: 450 000 zł).
Zadanie dotyczy terenu przy hałdzie. Kopalnia zobligowała się dokonać niwelacji terenu, gmina deklaruje jego urządzenie na cele wypoczynkowe. W efekcie powstanie miejsce wyposażone w utwardzony teren wraz ze zjazdem, gdzie mieszkańcy skorzystać będą mogli z plenerowej siłowni, placu zabaw czy też z miejsca do grillowania. Cały teren będzie niezwykle funkcjonalny i dzięki m.in. oświetleniu i ogrodzeniu go – bezpieczny.
 
 
• Zagospodarowanie terenu przy ul. Paderewskiego w Libiążu pod plac zabaw i strefę wypoczynku (kwota: 350 000 zł). 
To miejsce, dzięki usytuowaniu w samym sercu największego libiąskiego osiedla Flagówka, od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i ich rodziców. Teraz ten teren będzie jeszcze bardziej przyjazny, atrakcyjny i przystępny dla użytkowników. 
 
Zgodnie z najnowszymi trendami bezpieczeństwa miejsca pod urządzeniami do zabawy będą wyposażone w specjalną, miękką nawierzchnie. Na placu zabaw staną urządzenia wielofunkcyjne, huśtawki, bujaki na sprężynie, piaskownica z zadaszeniem, linarium i inne tego typu. Całość będzie ogrodzona i wzbogacona o uzupełnienie nawierzchni trawiastej, nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych.

• Zagospodarowanie terenu przy ul. Jaworowej w Libiążu - plac zabaw, teren rekreacji i wypoczynku (kwota: 240 000 zł).
Także w tej części Libiąża powstanie wspaniałe miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wszystko dzięki zaplanowanej zabudowie nowych urządzeń do zabawy i wyposażenia. Między innymi dzięki mającym tam stanąć urządzeniu wielofunkcyjnemu, huśtawce, bocianim gnieździe czy bujaku na sprężynie nawet najbardziej wymagające dziecko będzie zadowolone. Dodatkowo odnowione zostaną istniejące już obecnie urządzenia do zabawy. Całość planowanych prac uzupełnia wykonanie nawierzchni bezpiecznej pod urządzeniami, ogrodzenia placu zabaw, niwelację terenu, uzupełnienie ziemi, uzupełnienie nawierzchni trawiastej.
 
Gmina Libiąż od kilku lat przeprowadza gruntowne przebudowy kolejnych placów zabaw, terenów rekreacji i wypoczynku. Na zdjęciu przebudowany w 2017 roku teren przy ul. Słowackiego.
 
• Zagospodarowanie terenu przy ul. Ks. Jana Mroza w Żarkach (kwota: 240 000 zł).
Za blisko ćwierć miliona złotych teren wzbogaci się o boisko do gry z nawierzchnią z poliuretanu oraz nowe urządzenia do zabawy. Te, które dotychczas mieściły się w tym miejscu zostaną gruntownie odnowienie i ponownie zamontowane. Zakres zadań przewiduje także wykonanie nawierzchni bezpiecznej pod urządzeniami do zabawy, wykonanie ciągów pieszych i nasadzeń żywopłotu odgradzającego strefę siłowni na powietrzu od placu do zabawy.
 
• Zagospodarowanie terenu przy ul. Przedszkolnej w Libiążu (kwota: 180 000 zł). 
To kolejny plac zabaw, który w tym roku przejdzie prawdziwą metamorfozę. Teren wzbogaci się o zabudowę urządzeń do zabawy i wyposażenia, w tym: urządzenie wielofunkcyjne, huśtawki, bujaki na sprężynie, piaskownicę i inne. Jak w każdej tego typu inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia bezpieczna pod urządzeniami, Przeprowadzona zostanie niwelacja terenu, uzupełnienie ziemi i uzupełnienie nawierzchni trawiastej.
 
• Kontynuacja kompleksowej modernizacji MORS przy ul. Piłsudskiego w Libiążu na cele wypoczynku rodzinnego.
Bywalców MORS w Libiążu na pewno ucieszy fakt, że po przeprowadzonej gruntownej przebudowie basenu otwartego oraz wybudowaniu Wodnego Placu Zabaw w miejscu dawnego „brodzika”, kontynuowane będą kolejne inwestycje na tym terenie.
 
Dzięki kwocie 450 000 zł wykonany zostanie parking od ul. Wesołej, przeprowadzona zostanie modernizacja trybun i budynku klubowego. Zakupione zostanie urządzenie kontrolno - pomiarowe i dozujące chemię basenową. 
 
Na miejscu starego i zupełnie niefunkcjonalnego boiska asfaltowego powstanie miasteczko komunikacyjne. Będzie pełnić rolę miejsca do nauki jazdy na rowerze, nauki zasad ruchu drogowego oraz przygotowania do zdania egzaminu na kartę rowerową dla dzieci.
 
Przykładowa realizacja miasteczka komunikacyjnego. Podobne powstanie na terenie MORS w Libiążu
 
 
   
© 2008-2019 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.