PL EN IT FR

 

Przebudowa obiektów sportowo-rekreacyjnych przy ulicy Piłsudskiego w Libiążu

 

 

W 2005 roku Libiąż, jako jedno z pięciu miast w Polsce,  był gospodarzem  Finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Amatorów "Regions Cup 2005". Na stadionie przy ulicy Piłsudskiego rozegrano dwa mecze: Polska - Bułgaria i Ukraina  - Rumunia. Aby spełnić wymogi UEFA, które było organizatorem turnieju finałowego, stadion w Libiążu poddano gruntownej przebudowie.

 

W ramach zadania wykonano roboty budowlane związane z przebudową obiektów sportowych wraz z regeneracją trawiastej nawierzchni boiska, w tym między innymi przebudowę trybuny głównej, pomieszczeń użytkowych pod trybuną (szatnie, natryski), ogrodzenia, chodników i dojść do trybuny głównej. Dokonano zakupu i zamontowania aluminiowych bramek do gry w piłkę nożną, przebudowano pomieszczenia wc pod trybuną główną i  instalację c.o.  w obiektach. Wybudowano dodatkowo boisko rezerwowe  do gry w piłkę nożną o nawierzchni trawiastej o wymiarach 91x45m.

 

Obiekt wzbogacił się także o tablicę świetlną, boksy dla zawodników rezerwowych i urządzenia do pielęgnacji murawy.

 

Poziom organizacji meczów w Libiążu oraz obiekt GKS "Janina"  zostały bardzo dobrze ocenione przez przedstawicieli UEFA. W samych superlatywach o stadionie wypowiadali się także piłkarze uczestniczący w Mistrzostwach, podkreślając że to najładniejszy stadion spośród tych goszczących piłkarzy w ramach finałowego turnieju. Na wysokości zadania stanęli nie tylko organizatorzy, ale także kibice, którzy tłumnie zjawili się na meczach,  szczególnie głośno dopingując reprezentantów Polski.

 

 


    fot. Trybuna główna

 

  fot. Pomieszczenie dla masażysty (z lewej)  oraz natryski przy szatniach zawodników

 

 

  fot. Szatnia dla zawodników

 

 

fot. Tablica świetlna 

 

 

  fot. Loża na trybunie głównej,tunel dla zawodników oraz boksy dla rezerwowych

 

  fot. Wypełniony po  brzegi stadion podczas meczu Polska - Bułgaria (Regions Cup 2005) 

 

 

Obiekt sportowy przy ul. Piłsudskiego planuje się poddać dalszej modernizacji. Aktualnie gmina Libiąż czyni rozeznania na temat mozliwości ubiegania się o dofinansowania ze środków europejskich m.in.  na zadanie pod nazwą  "Przebudowa obiektów sportowo - rekreacyjnych na terenie Miejskiego Ośrodka Rekreacyjno -  Sportowego im. Solidarności 1980 w Libiążu". W tym celu dokonywane są analizy i studia wykonalności ekonomicznej i finansowej tego przedsięwzięcia.

 

Warto też odnotować, że Libiąż stara się o status ośrodka treningowego dla finalistów turnieju Euro 2012. Jeśli udałoby się tego dokonać, wówczas Miejski Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy  przejdzie  dalszą przebudowę, w celu adaptacji pozostałych części obiektu do wszystkich wymogów UEFA.

 

 

 
powrót

© 2008-2019 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.