Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu, bibliotekarze chcą zebrać i udostępnić stare fotografie, pamiątki i wspomnienia dotyczące libiąskiej książnicy. Mają nadzieję, że pomogą im w tym mieszkańcy.

– Interesuje nas historia biblioteki od początku jej istnienia do czasów współczesnych. Poszukujemy m.in. zdjęć budynków, w których się mieściła, ulotek z organizowanych tu wydarzeń społecznych i kulturalnych, artykułów prasowych i książkowych, a także innych rzeczy.  Materiały archiwalne nie zostaną zabrane, a jedynie sfotografowane lub zeskanowane, a oryginały zwrócone właścicielom – mówi Aneta Gwóźdź, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu.

Książnica zaprasza też do współpracy osoby, które chciałby się podzielić wspomnieniami na jej temat. Każda informacja, każdy szczegół jest ważny. Szczególnie cenne są wiadomości dotyczące funkcjonowania przedwojennych bibliotek.

Materiał, który zostanie zebrany, będzie można zobaczyć na wystawie podczas wrześniowego spotkania z okazji jubileuszu biblioteki. Zostanie także wydane opracowanie uzupełnione skanami pozyskanych zdjęć i dokumentów.

Osoby, które zechcą wesprzeć inicjatywę MBP w Libiążu zapraszamy do głównej siedziby przy ul. Górniczej, w godzinach otwarcia placówki. Więcej informacji można uzyskać także pod nr tel. 32 627 75 77.