W minioną sobotę (7 lipca 2018 roku) odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanego za prawie pół miliona złotych placu zabaw przy ulicy Paderewskiego w Libiążu. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w powiecie chrzanowskim.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Libiąża Jacek Latko w asyście dzieci, z myślą o których powstało to zachwycające miejsce zabawy. Otwarcie zgromadziło licznie przybyłych mieszkańców, którzy wraz ze swoimi pociechami mogli skorzystać z wielu atrakcji m.in. gier z nagrodami, animacji czy słodkiego poczęstunku.
Zakres robót przeprowadzonych na placu zabaw przy ulicy Paderewskiego w Libiążu obejmował m.in. zabudowę nowych urządzeń do zabawy takich jak: urządzenie wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, linarium, huśtawki, bujaki, piaskownica z zadaszeniem, zjeżdżalnia dla małych dzieci, wykonanie ogrodzenia, położenie bezpiecznej nawierzchni  z poliuretanu.
Ponadto wokół placu zabaw został zagospodarowany teren poprzez nowe nasadzenia ozdobnych drzew i krzewów, ułożono nową nawierzchnię trawiastą.
To kolejny tego typu obiekt, który zapewnia atrakcyjne i bezpieczne możliwości do aktywnego spędzenia czasu przez dzieci w Gminie Libiąż.

 

 

Znajdz Nas Na Facebook