Dwoje uczniów technikum logistycznego w ZS w Libiążu dostało się do finału Olimpiady Logistycznej. To Kamila Ciszewska i Norbert Malik. Jej organizatorem jest Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

– Decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej podjęłam świadomie. Teraz zamierzam kontynuować naukę na studiach logistycznych. Dlatego też zdecydowałam się na udział w olimpiadzie – mówi Kamila Ciszewska.

Chodzi do czwartej klasy techniku logistycznego. Właśnie zdała egzamin i uzyskała tytuł technika-logistyka. Chętnie bierze udział w branżowych warsztatach i kursach. Jak widać nauka się opłaciła, bo uczennica dostała się do finału olimpiady logistycznej.

 – Olimpiada składa się z trzech etapów: pierwsze dwa to testy online – wielokrotnego wyboru w języku angielskim i na czas. Trzeci etap to finał. Polega na rozwiązaniu problemu logistycznego. W konkursie udział wzięło 330 uczniów z całej Polski. Kamila przechodząc do trzeciego etapu pokonała 270 zawodników, to duży sukces – mówi Jadwiga Bochenek opiekun i wychowawca Kamili.

To kolejny sukces logistów z ZS w Libiążu. Niedawno uczeń Norbert Malik wygrał Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej organizowany przez Akademię WSB.