Na VIII Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie nie mogło zabraknąć libiąskich seniorów. W końcu Libiąż to pierwsza w powiecie chrzanowskim Gmina Przyjazna Seniorom.

Libiąż przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia Manko – Głos Seniora kilka miesięcy temu. Podczas oficjalnej inauguracji projektu rozdano pierwsze ogólnopolskie karty seniora. Uprawniają ich posiadaczy do zniżek nie tylko w gminie, ale w całym kraju. Z kolei lokalni przedsiębiorcy i instytucje z gminy Libiąż, wspierające środowisko osób starszych, odebrały potwierdzające to certyfikaty.

– W ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom, libiąski Ośrodek Pomocy Społecznej wydał dotąd blisko 600 sztuk Ogólnopolskich Kart Seniora – wyjaśnia Sylwia Paleczny, dyrektor OPS w Libiążu.

Taką kartę może wyrobić każdy senior z gminy, który ukończył 60 lat. Karty wydawane są w  Klubie Integracji Społecznej przy Ośrodku Pomocy Społecznej Libiąż  ul. 9 Maja 2 (Budynek Miejskiego Centrum Medycznego w Libiążu III piętro) oraz w Punkcie Aktywności Obywatelskiej Libiąż ul. Rouvroy 10 (Targowisko Miejskie w Libiążu Pawilon 22) w czwartki i piątki w godzinach od 9.00 do14.00. 

Dzięki temu, że Libiąż przyłączył się do Programu Gmina Przyjazna Seniorom, libiąscy seniorzy mogli za darmo wziąć udział w VIII Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie, które odbyły się w połowie września. Podczas wydarzenia organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora i Urząd Miasta Krakowa była okazja do integracji, wykonania bezpłatnych badań i skorzystania z porad specjalistów (m.in. dietetyka). Odbył się także pokaz mody stylowych seniorów i konkursy z nagrodami. Zakończeniem wydarzenia był koncert Alexandra Martineza ,,Największe Światowe Przeboje” oraz Międzypokoleniówka z DJ Wiką.

Osoby starsze są dla nas bardzo ważne. Staramy się o nie dbać i zapewnić im właściwą opiekę. Gmina Libiąż jest pierwszą w powiecie chrzanowskim Gminą Przyjazną Seniorom. Jesteśmy też pierwszą gminą na tym terenie, która utworzyła Dzienny Dom Senior+, placówkę zapewniającą osobom starszym specjalistyczną pomoc – wyjaśnia burmistrz Libiąża Jacek Latko.