Libiąska hala pneumatyczna otwarta!

W czwartek (11 stycznia 2018 r.) nastąpiło uroczyste otwarcie hali pneumatycznej na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Libiążu. Robiąca olbrzymie wrażenie hala to wyjątkowy w skali regionu obiekt sportowy.

Dzięki postawieniu hali pneumatycznej, z boiska ze sztuczną nawierzchnią korzystać będzie można cały rok. Lekkie poszycie oraz wydajny system nadmuchu pozwala na użytkowanie hali w każdych warunkach, hala jest odporna na działanie wiatru i śniegu. Powierzchnia zadaszenia hali to 2176 m², wysokość obiektu wynosi 8,5 metra. Wewnątrz obiektu zainstalowany został zestaw 28 lamp metahalogenowych.
Uroczystego otwarcia obiektu w obecności przedstawicieli samorządu, oświaty, uczniów, wykonawców hali oraz wielu mieszkańców dokonał Burmistrz Libiąża Jacek Latko oraz Dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 4 w Libiążu Alina Bańkowska.
Cieszy niezmiernie, że powstał obiekt, który zapewni bardzo dobre warunki do uprawiania sportu w zimie. Mogę zapowiedzieć, że baza rekreacyjno-sportowa w naszej gminie dalej będzie się powiększała, bo jest na to zapotrzebowanie – stwierdził w czasie otwarcia hali Burmistrz Libiąża Jacek Latko.
Warunki panujące wewnątrz hali pneumatycznej są niemal identyczne jak w typowych, tradycyjnych halach sportowych. Koszt budowy hali pneumatycznej wraz z wykonaniem projektu wyniósł 689.969,00 zł.
Boiskiem administruje Szkoła Podstawowa nr 4 i to z tą placówką należy się kontaktować w celu wcześniejszej rezerwacji obiektu i możliwości wejścia na boisko. Hala będzie czynna od 8:00 do 22:00. Do godziny 15:00 odbywać się będą zajęcia w-f dla uczniów. Po godz. 15 wchodzą grupy zorganizowane zgodnie z prowadzonym harmonogramem. Szczegółowe informacje można uzyskać u dyrekcji szkoły (nr tel. 32 627 12 03).
 
Znajdz Nas Na Facebook