Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu wspólnie z Firmą Handlową Rafi z Libiąża złożyła wniosek do Programu LOKALNI HEROSI – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100 lecie niepodległości. Po weryfikacji formalnej i merytorycznej projekt pod nazwą „Letnia Czytelnia”  został zakwalifikowany do II etapu wyboru, który polega na głosowaniu internetowym.

Celem projektu jest organizacja spotkań dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin i sąsiadów, które odbywać się będą na placu zabaw na osiedlu górniczym w wakacje 2019.

Każde spotkanie składać się będzie ze wspólnego czytania, zabaw, konkursów, gier i eksperymentów, które mają integrować środowisko lokalne, zachęcać do czytania oraz spędzania wolnego czasu wśród kolegów i znajomych, a także zachęcać do korzystania z zasobów kulturalnych biblioteki. Najmłodsi nie wyjeżdżający na wakacje będą mogli spędzić pożytecznie czas wolny od szkoły.
Aby zdobyć jeden z grantów w wysokości 10 tys. złotych, projekt musi zdobyć jak najwięcej punktów w głosowaniu internetowym, które trwać będzie do 14 października br.
Aby oddać głos wystarczy otworzyć link:  https://www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/project/letnia-czytelnia/  i zagłosować bez potrzeby logowania się czy innych utrudnień.
Biblioteka oraz Firma Rafi gorąco zachęcają do wsparcia swojej inicjatywy, na której skorzystają najmłodsi mieszkańcy Libiąża.