Gmina Libiąż promuje Małopolskę Zachodnią za granicą w ramach projektu pod nazwą: „Patrząc w przyszłość – Małopolska Zachodnia wykorzystuje europejską szansę”

 

Gmina Libiąż promuje Małopolskę Zachodnią za granicą w ramach projektu pod nazwą: „Patrząc w przyszłość – Małopolska Zachodnia wykorzystuje europejską szansę”.

Pierwsze dwa wyjazdy w ramach tego projektu odbędą się w lipcu bieżącego roku – pierwszy do Isny im   Allgau, drugi do Priverno we Włoszech. Kolejny trzeci wyjazd odbędzie się do miejscowości   Břeclav w Republice Czeskiej.

Pierwszy wyjazd odbył się do Isny im Allgäu – miasta w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wittembergia. Podczas pobytu delegacji składającej się z przedstawicieli czterech gmin: Andrychowa, Libiąża, Zawoi i Zatora, w mieście odbywało się tradycyjne święto Kinder und Heimatfest – (Święto Dzieci i Małej Ojczyzny). Ulicami miasta przemaszerował kolorowy pochód z udziałem setek przebranych dzieci, młodzieży wraz z ich opiekunami i rodzinami.

Przez kilka dni naszego pobytu w Isny im Allgau tysiące osób obejrzało działania promujące Zachodnią Małopolskę.  Podczas tego święta promowaliśmy nasze regiony, częstowaliśmy miodem z Andrychowa, chlebem ze smalcem i ogórkami małosolnymi z Libiąża, serami z Zawoi oraz karpiami z Zatora. Stoisko promocyjne było oblegane przez gości zainteresowanych naszymi materiałami promocyjnymi oraz chcących degustować nasze produkty regionalne.

Dużym zainteresowaniem przez odwiedzających nasze stoisko cieszył się także rozdawany kawałek węgla kamiennego i opowiadania o Libiążu, jego tradycjach górniczych oraz o kopalni Janina.

Kolejną formą promocji był spektakl „Teatru Cieni” zrealizowany przez Teatr Figur Kraków pt. „Impresje”, który został przyjęty z owacją. Użycie niespotykanej techniki, w której sceny widoczne na wielkim ekranie, a budowane z ciał aktorów obrazują kulturę, historię oraz charakter regionu, w którym leżą nasze gminy wywołało olśniewający efekt.

Jedną z aktorek tego teatru jest Libiążanka – Joanna Kremer.

Podczas naszego pobytu w Isny im Allgäu tysiące osób obejrzało działania promujące Małopolskę Zachodnią.

Dopełnieniem naszych działań były występy Andrychowskiej Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” oraz wystawa fotograficzna obrazująca niezwykłe miejsca Małopolski Zachodniej.

Opis projektu tutaj