Promocja Libiąża we włoskim Priverno

W ramach projektu pod nazwą „Patrząc w przyszłość – Małopolska Zachodnia wykorzystuje europejską szansę” dofinansowanego ze środków unijnych, odbył się kolejny wyjazd w dniach 19-23 lipca.

Grupa projektowa uczestniczyła w działaniach we włoskim Priverno, mieście partnerskim Andrychowa. Niezwykłe przestrzenie starówki Priverno stały się idealnym terenem dla wszystkich działań promujących Małopolskę Zachodnią.

Owacją  na stojąco przyjęto spektakl Teatru Figur z Krakowa, przekazujący publiczności niezwykły obraz kulturowy i historyczny skupiony w tym najbardziej różnorodnym obszarze województwa małopolskiego czyli: Andrychowie, Libiążu, Zawoi i Zatorze. Stoisko promocyjne regionu wraz z wystawą znalazły się w bardzo prestiżowej lokalizacji w XIII-wiecznym ratuszu. Nie da się ukryć, że były oblegane przez rzesze łakomych informacji i smakołyków potencjalnych turystów. Nie lada wyzwanie stanęło przed artystami Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Panią Łucją Czarnecką – dyrektorom artystycznym projektu. Dali oni wieczorny koncert na schodach znajdujących się na rynku w Priverno, a zważywszy,  że były one niczym hiszpańskie schody w Rzymie, publiczność była zachwycona.

Wspólny projekt rozwija się wraz z każdym wyjazdem. Po raz pierwszy samorządy spoza Krakowa prowadzą działania o takim znaczeniu i skali w kontekście promocji za granicą. Jest to pewnego rodzaju sprawdzian i odpowiedzialność, które w przyszłości mogą procentować kolejnymi prestiżowymi projektami dla naszych regionów.

 
 Promocja Libiaza W Priverno
Promocja Libiaza W Priverno 2