Sukcesem zakończyła się kolejna edycja akcji charytatywnej „Podziel się sercem”, realizowanej pod patronatem Rady Miejskiej w Libiążu. Mieszkańcy licznie włączyli się w zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin z gminy.

Akcja była prowadzona w sobotę w trzech libiąskich marketach: „Netto”, „Intermarche” oraz „Stokrotka”. Wyraziły na to zgodę. Jej organizatorami był Zespół Charytatywny przy Parafii Św. Barbary w Libiążu, Ośrodek Pomocy Społecznej, Świetlica Środowiskowa, Klub Wolontariusza, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”, Ochotnicza Straż Pożarna Moczydło oraz Libiąskie Centrum Kultury. W zbiórce żywności uczestniczyli także radni Rady Miejskiej w Libiążu.

W akcję, jak co roku, włączyła się także młodzież szkolna zrzeszona w Klubie Wolontariusza, który działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu. 65 wolontariuszy rozdawało ulotki i informowało klientów sklepów o tym, że mogą podzielić się z zakupami z najbardziej potrzebującymi rodzinami w gminie Libiąż. Z kolei dorośli wolontariusze pomagali w noszeniu paczek i załadunku towaru.

– Zebrane produkty zostały dostarczone do najuboższych osób i rodzin z terenu gminy Libiąż przez członkinie Zespołu Charytatywnego działającego przy Kościele pw. Świętej Barbary w Libiążu – mówi Sylwia Paleczny, dyrektor OPS w Libiążu.