Uwaga! Informacja z ostatniej chwili! Do odwołania w całym kraju, w tym również w libiąskich przychodniach, nie są możliwe zapisy pacjentów na szczepienie przeciwko COVID-19 na konkretne terminy. Nowe zapisy zostaną uruchomione w momencie przydziału kolejnych szczepionek.

Informacja Miejskiego Centrum Medycznego w Libiążu

Uprzejmie informujemy, że od 15.01.2021 r. Miejskie Centrum Medyczne Sp. z o. o. rozpoczęło zapisy na szczepienia przeciwko – COVID-19, które będą realizowane od 25.01.2021 r. w punktach szczepień znajdujących się w Przychodni nr 1 w Libiążu oraz w Przychodni nr 2 w Żarkach, wg następującego harmonogramu:

  • od 15.01. 2021 r. – zapisy dla pacjentów, którzy ukończyli 80 lat (1941 rok urodzenia i osoby starsze)
  • od 22.01. 2021 r. –  zapisy dla pacjentów, którzy ukończyli 70 lat

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Ponadto zapisy można realizować  za pośrednictwem:

  1. infolinii 989,
  2. poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Miejskiego Centrum Medycznego w Libiążu www.mcm-libiaz.pl w zakładce STREFA PACJENTA #SZCZEPIMYSIE

Informacja Elvita NZOZ Górniczy Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Libiążu

W gminie Libiąż szczepienia będą także wykonywane przez ELVITA NZOZ Górniczy Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Libiążu – ul. Górnicza 5 (tel. 32 624 21 36). Pacjenci będą szczepieni zgodnie z Harmonogramem szczepień i wiekiem Pacjentów podawanych przez Ministerstwo Zdrowia. Punkt szczepień Elvity będzie działał na tę chwilę trzy dni w tygodniu: wtorek, środę i czwartek w godzinach od 8.00 do 11.00. Tak jak wszyscy przychodnia ma otrzymać 30 dawek szczepionki na tydzień. Pacjent otrzyma informację sms o terminie zgłoszenia się na szczepienie, a dzień wcześniej telefon z przychodni o potwierdzeniu daty i godziny. W celu umówienia się na szczepienie należy kontaktować się z rejestracją ośrodka albo dzwonić na infolinię 989. Zarejestrować można się także przez Internetowe Konto Pacjenta.

Transport na szczepienia

Przypominamy również, że osoby starsze i niepełnosprawne, które będą miały trudności z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień w gminie Libiąż, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu, organizowanego przez gminę.

Taką potrzebę należy zgłosić dzwoniąc na numer telefonu 32  624 92 04 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Libiążu (poniedziałek 7.00-16.00, wtorek, środa, czwartek 7.00-15.00 oraz piątek 7.00-14.00).

Przypominamy, że z bezpłatnego transportu mogą skorzystać osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, a także osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień m.in. osoby starsze, które nie są w stanie samodzielnie dojechać na szczepienie.