Rysunek12

Film promocyjny

Gmina Libiąż położona jest w zachodniej części województwa małopolskiego, w powiecie chrzanowskim, w „połowie drogi” między Krakowem a Katowicami i w bliskim sąsiedztwie Oświęcimia. Niedaleko stąd do zamku Lipowiec, Czernej, Tenczynka. Przez teren miasta przebiegają szlaki komunikacyjne z północy na południe, droga Oświęcim – Chrzanów oraz trasa Tychy – Chełmek – Alwernia – Kraków. Blisko miasta znajduje się autostrada A4 Kraków – Katowice (ok. 8 min.). Powierzchnia gminy to 57,2 km2.

Zespół Szkół W Żarkach

Kamieniołom

Gmina Libiąż jest bardzo dogodnym miejscem do rozwoju produkcji, handlu i usług. Na jej terenie znajdują się bogate złoża surowcowe (węgiel, dolomit), a w dolinie Wisły piaski i żwiry. Za doskonałe zaplecze surowcowe i techniczne mogą służyć znajdujące się w pobliżu gminy duże zakłady: przemysłu ciężkiego, kopalnie, zakłady chemiczne, rafineria. Gmina Libiąż jest otwarta na inwestowanie we wszystkie dziedziny działalności gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie produkcji i usług. Mile widziany będzie sektor finansowy, ubezpieczeniowy, bankowy oraz usługi „czasu wolnego”, charakterystyczne dla centrów miast. Gmina sprzyjać będzie również wszelkim poczynaniom w zakresie szeroko rozumianej działalności kulturalno-rozrywkowo-rekreacyjnej.

Największym podmiotem gospodarczym na terenie Libiąża jest Zakład Górniczy „Janina”, który wchodzi w skład Tauron Wydobycie S.A.
Swoją siedzibę mają tutaj także m.in.: Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „Dolomit” Sp. z o.o. oraz „Thermoplast” Sp. z o.o. (producent profili okiennych). W Libiążu swój zakład produkcyjny zlokalizowała również firma „Libet” S.A. (producent kostki brukowej).
Tereny inwestycyjne oferowane przez gminę Libiąż są położone w bardzo atrakcyjnych miejscach, tuż przy drogach wojewódzkich nr 780 i 933.

Dodatkowym atutem są: przecinająca miasto linia kolejowa z bocznicą, powstała na potrzeby kopalni oraz znajdujący się w pobliskiej Trzebini międzynarodowy węzeł kolejowy.
W niewielkiej odległości od Libiąża znajdują się porty lotnicze: w Balicach (35 km) i w Pyrzowicach (60 km). Na terenie miasta, w miejscu zrekultywowanej hałdy


Łatwość przemieszczania się w najbliższym otoczeniu umożliwia rozbudowana sieć komunikacji miejskiej, która zapewnia połączenie Libiąża z Chrzanowem, Trzebinią, Chełmkiem, Żarkami, Gromcem, a także Krakowem. Do stolicy Małopolski kursują też autobusy PKS Oświęcim, przejeżdżające przez Libiąż oraz busy dwóch firm transportowych. Do Katowic dojechać można z pobliskiego Chrzanowa autobusami PKM Jaworzno.

Oprócz nowatorskiej inwestycji w „sercu miasta”, Libiąż może pochwalić się dziś także innymi, ciekawymi projektami. Jedno z najnowocześniejszych targowisk w kraju, bogata baza rekreacyjno-sportowa i piękne zielone zakątki – z nadającymi oryginalny charakter gminie – rzeźbami, to tylko niektóre ze zrealizowanych już przedsięwzięć.

Efektem dbałości o wizerunek Libiąża, udanych inwestycji i skuteczności w pozyskiwaniu funduszy europejskich są liczne wyróżnienia, jakie gmina otrzymała w ciągu kilku ostatnich lat. Sukcesy te świadczą o tym, że Libiąż jest miejscem, które nieprzerwanie się rozwija i dąży do ciągłej poprawy jakości życia mieszkańców. Jest także miejscem, w którym naprawdę warto zainwestować…


Pomoc dla inwestorów

Inwestor spotka się w Libiążu z profesjonalną i uprzejmą kadrą urzędniczą, która szybko i sprawnie pomoże w realizacji inwestycyjnego pomysłu. Każdy potencjalny inwestor liczyć może na indywidualne podejście, pomoc w załatwieniu spraw urzędowych i wsparcie władz samorządowych nie tylko w początkowym etapie inwestowania, ale i w kolejnych latach.

  Tereny inwestycyjne w Libiążu

ZWOLNIENIA OD PODATKU DLA PRZEDSIĘBIORCÓW 

  Nagrody i wyróżnienia

Gmina Libiąż – Witamy Uśmiechem!

Urząd Miejski w Libiążu

32-590 Libiąż, ul. Działkowa 1
tel. +48 (32) 627-13-11
fax. +48 (32) 624-92-92
e-mail: promocja@libiaz.pl
www.libiaz.pl