Zapraszamy na spotkanie promujące książkę pt. „Ludwik Mołata z Libiąża. Pilot 305 Dywizjonu Bombowego im. Józefa Piłsudskiego”.

W czwartek 8 listopada o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej w Libiążu odbędzie się spotkanie promujące książkę Ludwika Łapuszka i Marty Łapuszek pt. „Ludwik Mołata z Libiąża. Pilot 305 Dywizjonu Bombowego im. Józefa Piłsudskiego”.

Autorzy publikacji przybliżą sylwetkę Ludwika Mołaty, urodzonego w Libiążu, ochotnika Wojska Polskiego, który po zakończeniu kampanii wrześniowej przedostał się do Wielkiej Brytanii, gdzie służył jako pilot w 305 Dywizjonu Bombowego im. J. Piłsudskiego. Podczas służby został odznaczony orderem Virtuti Militari, awansowany do rangi podporucznika przez samego gen. Władysława Sikorskiego, czterokrotnie otrzymał też Krzyż Walecznych. Po zakończeniu wojny zamieszkał z rodziną w Kanadzie.

Okazją do wydania książki są 3 setne rocznice – 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości, 100 lat Lotnictwa Polskiego oraz setna rocznica urodzin bohatera – Ludwika Mołaty.

Na spotkanie zapraszają: Burmistrz Libiąża, Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu, Libiąskie Centrum Kultury oraz autorzy – Ludwik Łapuszek i Marta Łapuszek.

Molata Plakat