Stan powietrza: Brak indeksu (2024-07-16 04:25:09)
Urząd czynny 07:00 - 15:00
Godziny otwarcia:
Wędkarze rywalizowali na nowo wyremontowanych stanowiskach w Żarkach

Piotr Nędza w kategorii seniorów i Jakub Drabiec w kategorii juniorów wygrali wędkarskie mistrzostwa Koła PZW nr 33 w Libiążu, które odbyły się w ostatni weekend na łowisku 215 w Żarkach. Zawodnicy mieli okazję łowić na wzmocnionych i wyremontowanych stanowiskach na stawach nr 2 i 3.

Prace na łowisku 215 w Żarkach były prowadzone na przełomie maja i czerwca.  Zaangażowało się w nie ponad 20 wędkarzy.

– Do wzmocnienia stanowisk wędkarskich wykorzystaliśmy 120 sztuk stempli i 21 ton kamienia. W sumie udało się wyremontować 30 stanowisk, z których wędkarze mogą teraz bezpiecznie i wygodnie korzystać. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w te prace – mówi Edward Totoń, prezes zarządu Koła PZW nr 33 w Libiążu.

W weekend 20 i 21 czerwca na łowisku 215 w Żarkach odbyły się Mistrzostwa Koła PZW nr 33 w Libiążu.  Wędkarze rywalizowali w dwóch kategoriach: senior (dwa dni) i junior (jeden dzień).  Po podliczeniu wagi złowionych ryb I miejsce zdobył Piotr Nędza z wynikiem 8320 gramy, II miejsce – Przemysław Sermak (6920 g), III miejsce –  Marek Wanat (6395 g), IV miejsce Edward Totoń (4490 g) , V miejsce – Jarosław Budak (4300 g) i VI miejsce – Bogdan Kolbusz (4220 g).

Z kolei wśród juniorów najlepszy wynik uzyskał Jakub Drabiec – 1565 g, II miejsce zajął Łukasz Waligóra (580 g), III miejsce – Aleksander Bogacz (358 g) i IV miejsce Bartosz Łysak (10 g).

W mistrzostwach sędziowali: Marek Bil – sędzia klasy ogólnopolskiej i Zdzisław Muc – sędzia klasy okręgowej.

– Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa zawody odbyły się z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Przed startem każdemu z wędkarzy została zmierzona temperatura. Wędkarze musieli też zachować odpowiednie odstępy od siebie – wyjaśnia Edward Totoń.