Gmina Libiąż otrzymała dotację w wysokości 48 000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego z przeznaczeniem na „Modernizację wieży w Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu – Moczydle” w ramach działania „Małopolskie OSP 2024”. Całkowity koszt zadania: 107 800,00 zł.
Cel Projektu: Zabezpieczenie murów wieży przed postępującym niszczeniem. Przywrócenie utraconych parametrów technicznych i wizerunkowych. Zagospodarowanie pomieszczenia w wieży na szatnię.
Opis: Roboty budowlane objęły modernizację pomieszczeń wykorzystywanych w działalności bojowej OSP w Libiążu – Moczydle, w części operacyjno-technicznej.
Modernizacja wieży polegała na:
1) wymianie na elewacji tynku;
2) dociepleniu części ścian wewnątrz wieży;
3) odnowieniu balkonu na wieży;
4) zagospodarowaniu pomieszczenia wewnątrz pierwszej kondygnacji wieży na szatnię dla strażaków;
5) zabudowie stropu w zagospodarowanym pomieszczeniu pod szatnię.
Modernizacja pomieszczeń gospodarczo – magazynowych w straży polegała na:
1) usunięciu płytek z posadzki, wykonanie warstwy samopoziomującej, założenie wykładziny PCV przemysłowej z wywinięciem na ścianę;
2) położeniu, wyrównaniu i pomalowaniu tynków na ścianie;
3) wymianie instalacji elektrycznej, gniazdek, lamp i włączników światła;
4) wymianie drzwi wewnętrznych.
Powyższy zakres robót przyczynił się do zwiększenia efektywności energetycznej budynku, przywrócenia walorów estetycznych strażnicy, usprawnił działalność bojową OSP w Libiążu – Moczydle.