Od 20-24 kwietnia obchodzone były Libiąskie Dni Książki i Róży. Z tej okazji Biblioteka Główna przygotowała dla czytelników m.in. Wielki Kiermasz Książki za złotówkę.

Podczas kiermaszu można było zakupić książki z beletrystki dla dzieci i dorosłych oraz książki popularno-naukowe. Do każdej zakupionej książki można było wybrać sobie róże – były róże na słodko, róże z bibuły, róże z wosku oraz róże zakładki do książek. Róże z krepiny tworzyli Wolontariusze w ramach zajęć „Róże dla czytelników”.

 

Dla młodszych czytelników przygotowano spotkanie, na którym gościła klasa trzecia szkoły podstawowej. Tematem spotkania był Polski superbohater- Józef Piłsudski. Podczas spotkania czytano książeczkę Wojciecha Widłaka- Komendant wolnej Polski, dzieciaki rozmawiały o tym, kim jest bohater, co trzeba robić by zasłużyć na miano super bohatera oraz zdobyły kilka informacji z życia Marszałka. Książka była też odniesieniem do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzieciaki umiały wymienić polskie symbole narodowe, dowiedziały się również jak wygląda specjalny protokół składania flagi narodowej oraz co symbolizują nasze barwy narodowe.
Następnie przyszedł czas na małą grę, podczas której odnajdywane były tajemnice – ciekawostki z życia tytułowego bohatera. Dzieci podzielone na szęść grup miały przeczytać wybrany fragment z książki i opowiedzieć reszcie kolegów w ciekawy sposób czego dana tajemnica dotyczy. Dzięki tej grze poznano m.in. tajemnicę wąsów Marszałka, historię nazwy Legia Warszawa, tajemnice niebeskiej wstążki oraz przezwiska Marszałka.
Na koniec spotkania podkreślono, czym jest szacunek do symboli narodowych, wartości, bohaterów narodowych oraz czym powinien charakteryzować się patriota. Dzieciaki dostały dyplomy za udział i aktywność w zajęciach.
Podczas Dni Książki młodzież mogła spotkać się w gronie członków Klubu Gier Planszowych. Na zajęcia przyszły starsze jak i młodsze dzieci.

 

 Znajdz Nas Na Facebook