Tegoroczna Majówka w Gminie Libiąż zapowiada się niezwykle interesująco. Będzie coś dla osób aktywnie spędzających czas, miłośników polskiej tradycji ułańskiej i militariów, a także osób lubiących tańczyć.

Libiąska majówka rozpocznie się 1 maja od Rajdu Rowerowego „100 km na 100-lecie”. W tym dniu znajdą też coś dla siebie miłośnicy dawnych gier, zabaw i tańców ludowych, bo w Gromcu odbędą się „Majowe pląsy ludowe”.

 

3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia konstytucji. Po uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Barbary i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, na Placu Słonecznym wspólnym odtańczeniem uroczystego Poloneza rozpocznie się Piknik Patriotyczny. Nie zabraknie także pokazu musztry konnej, władania szablą i lancą w wykonaniu Szwadronu Kawalerii Ochotniczej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.
3 maja będzie miała miejsce także „Majówka w Żarkach”. Na terenie przy DK Żarki odbędą się konkurencje sprawnościowe dla dzieci, a na boisku mecz piłkarski LKS Żarki kontra LKS Mętków. Całość zwieńczy wspólna zabawa podczas biesiady z zespołem Alados Trio.
Majówkę zakończy uroczystość z okazji zakończenia II Wojny Światowej i złożenie kwiatów pod pomnikiem przy ul. 1 Maja. Wydarzenie odbędzie się 8 maja o godz. 11.00.
Szczegółowy program Libiąskiej Majówki 2018 znajduje się na plakcie promocyjnym.