Od soboty 20 czerwca, mimo trwającej w Polsce epidemii koronawirusa, znów będzie można korzystać z gminnych placów zabaw, siłowni zewnętrznych i boisk w Libiążu, Gromcu i Żarkach. Gmina otrzymała wytyczne Sanepidu dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego dla osób korzystających z tego typu obiektów.

Otwarte zostaną wszystkie gminne place zabaw poza jednym – przy ul. Słowackiego w Libiążu. Niedługo rozpoczyna się tu remont i plac robót został już przekazany wykonawcy.

Z uwagi na fakt, że w Polsce nadal trwa epidemia koronawirusa, przypominamy o zasadach bezpieczeństwa, które należy stosować. Przede wszystkim z obiektów mogą korzystać jedynie osoby zdrowe. Jeżeli ktoś źle się czuje lub ma obawy infekcji, powinien zostać w domu i skontaktować się z lekarzem.

Dorośli powinni zachować dystans społeczny wynoszący co najmniej 2 metry od innych osób. Nie dotyczy to oczywiście rodzin. W sytuacji, gdy na placu zabaw jest tłok, zalecamy by zrezygnować z rekreacji albo poczekać aż liczba osób się zmniejszy. Zgodnie z wytycznymi chrzanowskiego Sanepidu, opiekunowie dzieci powinni być wyposażeni w środki pozwalające na utrzymanie higieny dziecka. Należy też pilnować, by najmłodsi przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa i unikali bliskiego kontaktu twarzą w twarz z innymi uczestnikami. Po zakończeniu zabawy należy pamiętać o dokładnym umyciu i zdezynfekowaniu rąk. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Szczegółowe wytyczne dotyczące zasad bezpieczeństwa sanitarnego znajdziecie tutaj