Burmistrz Libiąża i OSP Libiąż Moczydło włączyły się w organizację V Rajdu Konnego trasą ucieczki Witolda Pileckiego KL Auschwitz – Nowy Wiśnicz. Jednym z przystanków na jego trasie będzie szkoła w Gromcu.

Prolog rajdu miał miejsce w czwartek po południu w Chrzanowie. W piątek 26 kwietnia rozpocznie się jego pierwszy etap. O godz. 8.45 nastąpi zapalenie znicza pod ścianą śmierci Muzeum Auschwitz-Birkenau. Później kawalerzyści wyruszą w drogę. Przejadą przez Bobrek, Gromiec, Mętków, Wygiełzów i Alwernię.  O godz. 17.15 powinni dotrzeć do Klasztoru w Alwerni, gdzie o godz. 18 odprawiona zostanie msza święta.

V Rajd Konny trasą ucieczki Witolda Pileckiego potrwa w sumie trzy dni. Zakończenie zaplanowano w niedzielę o godz. 17 na zamku w Nowym Wiśniczu (szczegółowy program na plakacie).

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rtm. Witolda Pileckiego w Chrzanowie. Honorowy patronat sprawują córka rotmistrza – Zofia Pilecka Optułowicz oraz jego syn Andrzej Pilecki.