Na sportowo, rodzinnie, literacko i ze strażackim akcentem – tak zapowiadają się tegoroczne obchody Dnia Dziecka w gminie Libiąż. W najbliższych dniach warto zajrzeć nie tylko do ośrodka rekreacyjnego w Libiążu, ale także odwiedzić Żarki, Gromiec i Kosówki.

Świętowanie zaczynamy już w czwartek o godz. 9. W ramach Dnia Dziecka w Żarkach uczniowie z Zespołu Szkół przemaszerują do miejscowego domu kultury, gdzie odbędą się zawody lekkoatletyczne. Nie zabraknie zabaw i konkursów z nagrodami oraz uwielbianej przez najmłodszych waty cukrowej.

W piątek 31 maja zapraszamy na Dzień Sportu do Libiąża. Barwny korowód dzieci przejdzie z Placu Słonecznego do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Libiążu. Tu ustawią się w liczbę 50 i zrobią sobie pamiątkowe zdjęcie z okazji jubileuszu 50-lecia uzyskania praw miejskich przez Libiąż. W programie są też zawody sportowe.

W sobotę 1 czerwca o godz. 9.30 rozpocznie się Strażacki Dzień Dziecka w Gromcu połączony z Piknikiem Rodzinnym. Na boisku przy ul. Traugutta odbędą się XV Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatu chrzanowskiego. Z bliska będzie można obejrzeć wozy strażackie. Nie zabraknie także animacji i zabaw dla dzieci.

W sobotę, ale po południu odbędzie się Dzień Dziecka w Kosówkach (ul. Wilcza 9). Start o godz. 16. W programie wesołe gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, inne atrakcje i niespodzianki.

Z kolei 5 czerwca o godz. 16 na Dzień Dziecka zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Będą zajęcia literacko-plastyczne, gry, zabawy oraz słodki poczęstunek.