36 zdjęć wpłynęło na konkurs fotograficzny „Z perspektywy Libiąża…” organizowany z okazji jubileuszu 50-lecia uzyskania praw miejskich. Wszystkie fotografie są dowodem na to, jak piękny jest Libiąż i jak bardzo zmienił się na przestrzeni lat.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach. W pierwszej można było zgłosić zdjęcia prezentujące współczesną gminę Libiąż. W drugiej – kolaż lub ciekawy fotomontaż tych samych miejsc w gminie na przestrzeni lat. W konkursie wzięło udział 13 osób. Zgłosiły w sumie 36 prac. Oceniała je komisja konkursowa. Jury było jednomyślne. W kategorii prezentującej współczesną gminę Libiąż nie przyznało nagród, ale trzy równorzędne wyróżnienia po 200 zł. Otrzymują je:  Sylwia Bartula za zdjęcie prezentujące libiąską stację kolejową o zachodzie słońca, Elżbieta Musialik za zdjęcie Grodziska oraz Kamil Kosowski za zdjęcie kopalni Janina o zachodzie słońca.

W drugiej kategorii I nagrodę w  wysokości 500 zł otrzymuje Róża Wypyska za zestaw trzech zdjęć prezentujących LCK, MBP i kopalnię Janina – dawniej i dziś. Jury przyznało też II miejsce Karolinie Pędziałek za kolaż 50 Libiąż. Nagrodą jest 300 zł.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy.

Fot. Róża Wypyska
Fot. Róża Wypyska
Fot. Róża Wypyska