Sporo osób odwiedziło Targowisko Miejskie w Libiążu podczas dorocznego kiermaszu organizowanego przed Wielkanocą. Była okazja, by zrobić zakupy, nauczyć się wicia palm wielkanocnych i robienia pisanek. Libiąscy strażacy częstowali mieszkańców pysznym żurkiem.

Zarząd Mienia Komunalnego, Libiąskie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu, które organizowały świąteczny kiermasz, przygotowały dla uczestników różne atrakcje. Mieszkańcy chętnie uczyli się wicia palm wielkanocnych i tworzenia pisanek. Najmłodsi świetnie bawili się podczas warsztatów plastycznych. Ponieważ w tym roku miasto świętuje jubileusz 50-lecia uzyskania praw miejskich, wspólnymi siłami wykonano także jubileuszową pisankę. Swój udział w jej tworzeniu mieli przedstawiciele libiąskich władz.

Burmistrz Libiąża Jacek Latko i jego zastępca Hubert Szumniak wspólnie ze strażakami i pracownikami chrzanowskiego nadleśnictwa zasadzili również na targowisku pierwsze drzewa w ramach akcji „50 drzew na 50-lecie Libiąża”. Wkrótce pojawią się kolejne.